Zapraszamy do udziału w IV edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Ta największa impreza promująca środowisko akademickie zainicjowana przez JM Rektora UAM prof. dr hab. Stefana Jurgę wpisała się już na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie to niepowtarzalna szansa zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami nauki i zobaczenia na własne oczy jej związku z życiem codziennym.
    Już w czasie inauguracji Festiwalu w CK Zamek będziecie mogli się Państwo dowiedzieć o konsekwencjach wynikających z budowy naszych organizmów. W salach wykładowych 10 państwowych uczelni wyższych naszego miasta oraz w siedzibie poznańskiego oddziału PAN uzyskamy wyczerpujące informacje o efekcie cieplarnianym, o rewolucji genetycznej, o żywności priobotycznej, o związku pomiędzy zagrzybionymi mieszkaniami a klątwami starożytnych grobowców, o tym jak na własnych nogach uciec przed zawałem, o tajemnicach jaskiń, o nutach i kształcie zapachu i wielu, wielu innych problemach i zjawiskach. Festiwal daje szansę zobaczenia wielu rzeczy dokładniej i głębiej a również stanowi doskonałą okazję do bezpośrednich spotkań z pracownikami nauki.
    Zapraszamy do udziału w licznych warsztatach i pokazach takich jak sposób wyrażania uczuć i emocji przy pomocy muzyki i ruchu, w zajęciach połączonych z nauką tańca historycznego czy w licznych imprezach warsztatowych pozwalających lepiej poruszać się po naszym i nie tylko naszym rynku pracy. Być może wiedza wyniesiona z Festiwalu pozwoli na poszukiwanie cywilizacji pozaziemskich lub przekona nas do jazdy konnej. Może zainteresuje Was Przegląd Filmu Naukowego albo planetoida 1572 nazwaną Posnanią a może wybierzecie spotkania bezpośrednie na Targach Książki Naukowej albo na Targach Pracy i Edukacji?
    Dla ułatwienia wyboru tych imprez, na których Wam szczególnie zależy wydrukowaliśmy Program Festiwalu i oddajemy go w Wasze ręce. Jesteśmy przekonani, że propozycja dla szkół średnich, którą zamieszczamy w drugiej części Programu spotka się ze szczególnym uznaniem a sale wykładowe będą wypełnione po brzegi. Aby zapewnić sobie miejsce na wybranych imprezach bardzo prosimy grupy zorganizowane o wcześniejsze rezerwacje w Biurze Festiwalowym. Warto to zrobić też i dlatego że organizatorzy przewidzieli dla tych grup specjalne niespodzianki.
    Zachęcamy do lektury, życzymy trafnych wyborów i serdecznie zapraszamy na IV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki.

Organizatorzy